başka bir değerlendirme

İkinci kitabımı yayına hazır hale getirmenin heyecanı içindeyken ilk kitabım hakkında 2 gün önce çıkmış bir köşe yazısına rastladım. 

Yazar, yazısının sonunda bana teşekkür etme inceliğini de göstermiş. Bilhassa bu beni çok mutlu etti. (Düşüncelerimiz ve durduğumuz yer itibariyle daha çok faul anlamında itilip kakılmalarla karşı karşıya kalıyoruz zira.) Ben de teşekkür ediyorum kendisine. Ve nasip olursa, vakti gelince, tanışmak dileğiyle…

“Hâlâ sürdürüyorum çocuk kitapları okumayı. Geçtiğimiz günlerde de Mehmet Ali Başaran imzalı Beyan Yayınları etiketini taşıyan Gazete Okuyan Tavuk adında bir kitap aldım. İlgi çekici, merakı gıdıklayıcı bir adı vardı kitabın. Her zaman böyle olmayabiliyor. İlginç isimlerle yayınlanan kimi kitap sizin muhayyilenizdeki kitaba denk gelmeyebiliyor. Fakat Gazete Okuyan Tavuk açıkçası beni şaşırttı. Bir solukta okudum kitabı. Çocuklarla beraber yeniden okumayı düşünüyorum. Epey eğlenceliydi çünkü kitap. Açıkçası son zamanlarda okuduğum en eğlenceli, sürükleyici ve unuttuğumuz kimi değerleri hatırlatıcı bir kitap oldu benim için, Gazete Okuyan Tavuk. 

Bir-ikisinde zaman zaman insanların da dâhil olduğu bu hikâyeler açıkçası ilkokul ve ortaokul çocuklarının severek, beğenerek, eğlenerek okuyacakları hikâyelerden oluşmuş. Gazete Okuyan Tavuk her ne kadar hedef kitle olarak çocukları öncelese de, çocuklarına kitap okumak isteyenlerin, içindeki çocuğu keşfetmek isteyenlerin ve dahi bu tarz kitaplardan hoşlananların da okuyabilecekleri nitelikli bir eser.

Okuması rahat ve kolay, zevkli ve eğlenceli; ne zaman ne ile karşılaşacağınızı merakla beklediğiniz, tadı zihin damağınızda kalacak ve aynı tadı başkalarının da tatmasını isteyeceğiniz (Nitekim bu yazı, böyle bir isteğin tezahürüdür) hayvanlara ve hayvanlar üzerinden insanlara dair kimi farkındalıklar meydana getirebilecek bir güzel hikâyeler toplamı Gazete Okuyan Tavuk.”

İsmail Demirel’in Gazete Okuyan Tavuk adlı yazısının tamamını okumak için tıklayınız:

http://www.milligazete.com.tr/koseyazisi/Gazete_okuyan_tavuk/28597#.VuQb-PmLTIW 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s