Yazar-Okur Buluşmaları

Dün Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin organize ettiği program kapsamında TOKİ Ortaokulu, Polis Amca İmam Hatip Ortaokulu ve Yakınca Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya geldik. Arkadaşlar kendilerine hediye edilen kitaplarımı okumuşlardı ve keyifli, bol muhabbetli söyleşiler gerçekleştirdik. 

Yeşilyurt Belediyesi beş yıldır bu programları düzenliyor ve her yıl ortalama kırktan fazla yazarı ilçelerindeki her okulu gözetecek şekilde öğrencilerle buluşturuyor. Lise sona kadar taşrada okumuş bizim kuşağın hafızasında böyle bir etkinlik yok ne yazık ki. Mesela Trabzon Akçaabat’ta liseden mezun olana kadar bize hediye edilen tek kitap (mezuniyet hediyesi) Safahat’tı ve yazarı ile bir araya gelmemiz söz konusu değildi!

Çocuklarımızın, hangi mesleği tercih ederlerse etsinler, iyi birer “okur” olabilmeleri için gerekli ne varsa yapmalıyız. Okullarda kültür, edebiyat, sanat, bilim camiasından isimlerle bir araya gelmeleri bu açıdan da önemli.

İnşaatlara değil insanlara yatırım yapanlar kazanacaklar. İnsanların ardından inşaatlar değil insanlar hayır duada bulunabilirler. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s