Müvekkilimi cezaevinde öldürecekler

https://mobile.twitter.com/gergerliogluof/status/1456696566677311491?s=20

Bugün yine cezaevinden bir mektup aldım. Yazar arkadaşımdan geldi. Aynı zamanda müvekkilim olur. Daha önce 30 Yıllık Hikâyesine burada yer vermiştim, merak edenler tıklayabilir.

Avukat olarak yapabileceklerimin sınırına vardığım için bu mektubu olduğu gibi yayınlıyor, artık savcılık üzerinden değil buradan suç duyurusunda bulunuyorum. Cezaevinde, kendisi gibi suçsuz (veya suçlu) olup cezası infaz edilmiş olsa da tahliyesi haksız yere engellenecek toplam kaç bin insan var bilemiyorum.

Mektubun sahibinin, bir ay sonra cezaevindeki 30 yılını bitirmiş olarak tahliye edilmesi gerekiyor. Ne var ki Cezaevi İdareleri’ne tanınan bir “yetki”, tahliyeleri hukuka aykırı da olsa her defasında 6 ay, toplam ise 6 yıl erteleme “hakkı” tanıyor.

Şöyle yazmış mektubunda:

“Cezaevi idaresi beni bırakmayacak. Pişman olduğuma dair dilekçe vermemi istiyorlar. Yani tutup kendime iftira atmalıymışım. Şu işe bak, bana boş yere otuz yıl cezaevi yatırdılar. Ailem onca acı çekti. Şimdi de tutup fazla yatırmaya çalışıyorlar. Tavrımı çok net belirttim. Eğer haksız-hukuksuz yere bırakılmazsam ölüm orucuna başlayacağımı belirttim. Bir canım var, o da gitsin!”

Onu biraz tanıyorsam, söylemek isterim ki, şaka veya blöf yapıyor değil. Onuru için sonuna kadar gidecektir ve bunun ölüm değil “hak edilmiş” bir tahliye olması için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

One thought on “Müvekkilimi cezaevinde öldürecekler

 1. ** DEĞERLİ VE KIYMETLİ AKUKATIMIZ **
  YAZAR IMIZ **
  ** SAYIN **
  ** MEHMET ALİ BAŞARAN BEY KARDEŞİM **
  ** Mektupları okuduğumda o kadar içler acısı bir durumla karşı karşıya kalıyoruz çok manidar konuşulacak bir çok şeyin olduğunu düşünüyorum çünkü .?
  ** Suçsuz ve günahsız yere bir çok madur insan yatıyor cezaevlerinde , ispat edilecek delilleri ya var yada yok bir şekilde bloke edildiklerini düşünüyorum ..!!
  İçerden ya öldürülüyorlar yada manidar bir şekilde ölüyorlar Sizinde çok üzüldüğünüzü aynı zamanda da bir Avukat olarak eliniz kolunuz bağlı olarak arafta kalıyorsunuz çünkü .?
  Adaletli bir Avukatsınız çok ince dokuyup ince eliyordunuz Sizin gibi sayıları kaç tane Avukat vardır bilemiyorum mektuplar beni çok derinden üzdü bir insanın elinin kolunun bağlandığı anlardır yaşadığım anlar ..!!
  ** RAB ‘ BİM ** { C.C.} ** !!
  ** YÂR VE YARDIMCIMIZ OLSUN CÜMLEMİZE
  ** İNŞÂ ÂLLAH ** !!
  ** SEVGİ SAYGI VE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM EFENDİM ** !!

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s